Räägitud sõna: Tour de France'i 13. etapi aruanne
Anonim

Aleksander Vinokurovi naasmine Tour de France'ile on lõppenud. Vastuoluline Astana rattur, kes osaleb oma esimesel Touril pärast 2007. aasta sarjast väljaheitmist ja veredopingu kasutamise eest kaheaastast võistluskeeldu, saavutas laupäeval 13. etapi soolo.

“Vino” ründas vahetult enne finišit tugeval 1,2-miilisel tõusul ja hoidis 13-sekundilist võitu laetava pelotoni ees.

Üldarvestuse tipus laupäeval muudatust ei toimunud, kuna kõik põhipretendendid lõpetasid põhikoosseisus. Team Saxo Banki kollane särk Andy Schleck juhib Alberto Contadorit 31 sekundiga, kui homme suundutakse Püreneedele, kusjuures üldarvestuses tehakse tõenäoliselt ümberkorraldusi. (Täisseisus.)

Kõrge tempo 12. etapi lõpus nõudis siiski mõned ohvrid. Lance Armstrong kaotas mõne miili kaugusel finišist kontakti pelotoniga ja veeres üle joone 23-liikmelises hulkujate grupis, kes jäi etapi võitjast maha neli minutit ja 35 sekundit.

Vinokurovi käik finaalis võttis HTC-Columbia kiiruisutaja Mark Cavendishi tänavuse Touri neljanda etapivõidu. Ta pidi rahulduma teise kohaga, kuna võitis kimbussprindi, et tõusta punktivõistluses kolmandaks.

Itaallane Alessandro Petacchi lõpetas täna kolmandana ja võttis täna kaheksaks saanud Thor Hushovdilt tagasi punktiliidri rohelise särgi. Cavendish on neist kolmest selgelt kiireim, kuid jääb oma kahest rivaalist maha veidi üle 20 punktiga, kuna õnnetused ei suutnud tal esimesel nädalal paaril sprindifinišis võistelda.

Homme algab Touri kõige otsustavam osa. Kolmapäevane puhkepäev on sõitja ainus paus neljast järjestikusest päevast Püreneedel. Kaks neist päevadest hõlmavad jõhkra Tourmaleti ronimist. Kuna 19. etapi ajasõit on ainus võimalus GC-st kõrgemale tõusta, peaksid järgmised neli päeva olema Touri võidusõidu üks tegevusterohkemaid etappe viimaste aastate jooksul. Ära jäta seda kasutamata.